Ładowanie

Odzyskaj holenderski zasiłek rodzinny!

image

Zasiłek rodzinny w Holandii – jak go uzyskać?

Kiedyś większość osób wyjeżdżała do Holandii dla sezonowej pracy – by następnie wrócić do kraju. Obecnie jednak wiele osób postanawia się tam osiedlić, ściągając całą rodzinę i właśnie Holandię wybierając na kraj, w którym będzie się wychowywać dzieci. Bez względu jednak na to, czy przebywają one w Holandii czy w Polsce, jeśli przynajmniej jeden rodzic pracuje legalnie w tym państwie, może się ubiegać o otrzymanie specjalnego zasiłku rodzinnego na dzieci, noszącego miano Kinderbijslag. Jakie korzyści płyną z tego zasiłku? Kto ma praco go uzyskać? I jak się o to postarać?

Zasiłek na dzieci w Holandii – dla kogo?

Zasiłek na dzieci przysługuje nie tylko tym osobom, które pracują aktualnie na terenie Holandii, lecz również i tym, które kiedyś podobną pracę wykonywały. Ważne jest jednak, by była to praca legalna i by dana osoba odprowadzała w tym czasie podatki. Jeśli tak było, nawet w sytuacji gdy dziecko przebywa w Polsce, podatnik ma prawo uzyskać w Holandii zasiłek na nie. Może się również ubiegać o jego zwrot, jeśli pozostawał w stosunku pracy w tym państwie, jednak nie pobierał owego zasiłku, a był do tego uprawniony. Wnioski o taki zasiłek przyjmowane są w holenderskim urzędzie za 1 rok wstecz. Warto mieć to na uwadze, by nie przegapić tego momentu. Istnieje jednak kilka obostrzeń. Między innymi minimalny czas pracy danej osoby wynosi 3 miesiące, a dziecko nie może mieć więcej niż 17 lat.

Zasiłek rodzinny w Holandii – ile wynosi?

Zasiłek rodzinny w Holandii uzależniony jest od wieku dziecka. Do ukończenia 5 roku życia zasiłek ten wynosi 200,59 euro. Jeśli dziecko ma od 6 do 11 lat, wysokość pomocy wynosi 243,57 euro, a jeśli to nastolatek w wieku od 12 do 17 lat, Kinderbijslag wynosi 286,55 euro. Warto zaznaczyć, że zasiłek ten w Holandii wypłacany jest kwartalnie, po zakończeniu danego kwartału. Nie są to jednak wszystkie pieniądze, jakie można uzyskać od holenderskiego rządu w ramach pomocy. Rządowa troska o pracujących w Holandii i ich dzieci wyraża się jeszcze w możliwości ubiegania się o specjalny dodatek - Kindgebonden Budget. Przeznaczony jest on dla rodziców dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18 lat, a jego wysokość ciężko wyjaśnić krótko, ponieważ zależy od wielu czynników – w tym od ilości dzieci, ich wieku, dochodów rodziny itp. Oczywiście, im mniejsze dochody posiada dana rodzina, tym większy dodatek można uzyskać.

Kinderbijslag – jak się o niego ubiegać?

Ubieganie się o zasiłek rodzinny w Holandii nie jest wcale proste – istnieje szereg formalności, których trzeba dopilnować. Oczywiście, każdy jest w stanie sobie z tym poradzić, choć może to okazać się problematyczne jeśli już nie mieszkamy w Holandii – bo przecież po powrocie również można wystąpić o wypłatę zaległego, przysługującego na dziecko zasiłku i ewentualnych dodatków. Istnieją jednak firmy, które zajmują się pomaganiem w załatwianiu takich spraw – trzeba się jednak do nich zgłaszać z odpowiednimi dokumentami.

By móc ubiegać się o zasiłek holenderski na dzieci, koniecznie trzeba posiadać między innymi:

  • Wniosek na Kinderbijslag
  • Kopię unijnego aktu urodzenia dziecka
  • Jarograaf bądź Salaris od holenderskiego pracodawcy

Nie trać więcej czasu na szukanie informacji! Skontaktuj się ze mną, z chęcią odpowiem na Twoje pytania dotyczące uzyskania holenderskiego zasiłku rodzinnego Kinderbijslag! Warto zainteresować się tematem zasiłku w Holandii, do odebrania czeka całkiem pokaźna kwota pieniędzy.
Adam Nowak
Dedykowany Konsultant
Zasiłek Kinderbijslag z Holandii w skrócie
  • Zasiłek za ostatnie 12 miesięcy
  • Ponad 3000 Euro rocznie
  • Przejrzyste procedury
  • Dedykowany konsultant
  • Krótkie terminy rozliczeń

Odzyskaj Twoje pieniądze, nie czekaj aż rozliczenie się przedawni!