Ładowanie

Odzyskamy Twój podatek z Holandii!

image

Zwrot podatku z Holandii – jak i kiedy o niego wystąpić?

Holandia jest wspaniałym krajem, do którego przybywa mnóstwo osób poszukujących pracy – niektórzy chcą się tam osiedlić na stałe, a inni jadą tylko by podreperować domowy budżet. Oczywiście, w Holandii jest mnóstwo Polaków, a kolejni już szykują się do wyjazdu. Nie wszyscy zdają sobie jedna sprawę, że nawet gdy wrócą do Polski, mogą ubiegać się o zwrot podatku w Holandii – jeśli tylko byli zatrudnieni legalnie. Nie jest ważne, że pracowali krótko – ważne, że odprowadzali podatki i całkiem możliwe, że rozliczenie podatkowe wykaże nadwyżkę. Jak jednak wygląda taka procedura zwrotu podatku? Kto może liczyć na podobny zwrot?

Zwrot podatku z Holandii nawet po latach

W różnych krajach kwestie rozliczenia podatkowego i uzyskiwania ewentualnych zwrotów są różnie normowane prawnie. W Holandii zapisy prawne są niezwykle korzystne dla podatnika, ponieważ może on ubiegać się o ewentualny zwrot nadpłaty nawet do 5 lat po ustaniu stosunku pracy. Jednakże procedura może być długotrwała, zatem trzeba po pierwsze uzbroić się w cierpliwość, a po drugie, najlepiej jest jak najszybciej wystąpić do holenderskiego urzędu ze stosownym wnioskiem, żeby szybciej odzyskać pieniądze.

Holenderski zwrot – komu przysługuje?

Zwrot podatku przysługuje wielu osobom, od których pensji został potrącony większy podatek, niż to być powinno. Warto wiedzieć, że osoby pracujące w Holandii płacą do 52% podatku od swoich dochodów – może to być naprawdę wielka kwota, zatem naprawdę warto ubiegać się później o jej choćby częściowe odzyskanie. Ulgi od tej kwoty mogą przysługiwać bowiem wielu osobom za wiele rzeczy – na przykład tym, którzy przez jakiś czas pozostawali bez pracy, zmieniali ją, pracowali dla 2 pracodawców jednocześnie, albo przebywali w kraju ze swoją małżonką i dziećmi. To wszystko powody do ulgi podatkowej, którą można odpisać w trakcie dokonywania rozliczenia holenderskich podatków.

Zwrot podatku w Holandii – dokumenty

Wiemy już kto może ubiegać się o zwrot podatku – jak jednak można go uzyskać? Posobne sprawy zawsze wiążą się z wieloma formalnościami, co może być kłopotliwe tym bardziej, jeśli ktoś nie mieszka już w Holandii i nie ma nikogo, kto mógłby go tam reprezentować. Warto więc – jeśli ktoś nie chce sam się tym zajmować – skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, pośredniczących w rozliczaniu podatków holenderskich. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i dostarczyć dokumenty, by jej pracownicy wszystkim się zajęli. Jakie jednak dokumenty są potrzebne? Przede wszystkim karta podatkowa Jaaropgaaf, albo ostatni odcinek wypłaty wynagrodzenia od wszystkich pracodawców. Istotne jest również posiadanie zaświadczenia UE/WE potwierdzającego dochody osiągnięte na terenie Polski.

Rozłąkowe - rozliczenie podatku dla małżonków

Rozliczenie podatku holenderskiego w przypadku, gdy jedna osoba przebywa na terenie Holandii i pracuje tam, natomiast jej partner/partnerska fiskalna przebywa na terenie innego państwa (w tym przypadku Polski) nosi miano „rozłąkowego”. Korzyścią takiego rozliczenia jest zwiększenie zwrotu podatku, dlatego warto się o podobne rozliczenie ubiegać.

Nie czekaj! W każdej chwili możesz się ze mną skontaktować, chętnie wyjaśnie Ci wszystkie kwestie związane z rozliczeniem podatku w Holandii! Pamiętaj o tym, że u nas wszystkie formalności załatwimy przez internet!
Adam Nowak
Dedykowany Konsultant
Rozliczenie podatku z Holandii w skrócie
  • Zwrot za ostatnie 5 lat
  • Średnia kwota zwrotu powyżej 3000 zł
  • Rozliczenie przez internet
  • Dedykowany konsultant
  • Możliwość płatności po rozliczeniu

Odzyskaj Twoje pieniądze, nie czekaj aż rozliczenie się przedawni!